Ratingsidene

FIDEs ratingsider

Ratinglistene som gjelder fra 1. februar 2024

(Tore, 31. januar 2024) Disse ratingtallene fra FIDE gjelder fra 1. februar 2024. Neste måned blir det ei stor forandring på ratingtallene. Da heves bunnen opp til 1400. Og alle som har rating mellom 1000 og 2000 får nye tall.

Ratet langsjakk: lokale klubbturneringer i Molde og Trondhjem.
Ratete hurtigsjakkturneringer: Det Åpne NM, ei turnering i romjula og tre turneringer i Kristiansund i januar
Lynsjakk: Det Åpne NM, ei turnering i romjula og tre turneringer i Kristiansund i januar

I tillegg noen lokale klubbturneringer i Molde, Trondhjem og Porsgrunn.

Bak ratingtallene står endringa med antall ratede partier siste måned i parentesen.
		Langsjakkrating februar 2024	
 
 1.    Robin Hoem               	2137  
 2.    Thomas Nyland			2071 
 3.    Sindre L Ytrestøyl		2060 
 4.    Kjell Tore Sandum		2023  +  2 (1)
 5.    Petter A Wadstensvik		1920  
 6.    Vegard Simensen			1903 
 7.    Eilif Odde			1890  
 8.    Audun Hoem			1833  
 9.    Trond Harald Saltnes		1829  
10.    Amund Pihl Strand		1815 
11.    Tore Kristiansen			1740  
12.    Raphael Stuhaug			1666  
13.    Øystein Viken Kallset		1644  -  9 (1)
14.    Iver Halse			1614  
15.    Roger Hojem			1610  
16.    Amadeus S. Sveggen        	1573  
17.    Kim André Engvik  		1550  
18.    Rune Edøy			1482  
19.    Tarek Alkhatib			1467  
20.    Jacek Kotkowski			1454  
21.    Pat Schanzenbecher		1420  
22.    Khaled Alkhatib			1412  
23.    Morten Smenes Frost		1387  
24.    Bjørn Frode Morkestrand		1360  
25.    Øyvind G. Mikalsen		1322  
26.    Andreas Eikrem			1279  
27.    Stig Rune Jenssen		1271  
28.    Arild Myhre			1179  
29.    Viljar  Skaufel Sæter		1158  
30.    Arild Øien			1133  
31.    Elisabeth Lundehav		1131  
32.    Eli Marit Ødegaard		1065  
33.    Even Gildestad			1064  
34.    Henrik Dybå-Eidem		1007   

Hurtigsjakkrating februar 2024 1. Robin Hoem 2111 2. Kjell Tore Sandum 1944 - 20 (5) 3. Sindre L Ytrestøyl 1943 + 11 (4) 3. Thomas Nyland 1943 5. Eilif Odde 1935 6. Petter A Wadstensvik 1923 - 7 (4) 7. Trond Harald Saltnes 1900 8. Vegard Simensen 1881 9. Amadeus S. Sveggen 1745 + 80 (12) 10. Raphael Stuhaug 1716 - 36 (9) 11. Amund Pihl Strand 1687 12. Audun Hoem 1669 13. Tore Kristiansen 1602 - 27 (11) 14. Øystein Viken Kallset 1589 15. Iver Halse 1560 - 6 (2) 16. Tarek Alkhatib 1533 17. Kim André Engvik 1522 18. Pat Schanzenbecher 1488 - 2 (3) 19. Roger Hojem 1447 - 6 (13) 19. Jacek Kotkowski 1447 + 4 (5) 21. Bjørn Frode Morkestrand 1421 22. Morten Smenes Frost 1408 - 1 (2) 23. Khaled Alkhatib 1394 24. Arild Myhre 1365 25. Øyvind G. Mikalsen 1318 + 7 (8) 26. Rune Edøy 1266 - 29 (6) 27. Andreas Eikrem 1260 - 40 (7) 28. Viljar Skaufel Sæter 1249 29. Henrik Dybå-Eidem 1248 30. Leif Magne Sevaldsen 1245 + 10 (2) 31. Fabian Schrøder 1211 32. Even Gildestad 1152 33. Leo S Solbakken 1105 - 5 (4) 34. Alex Bakke-Pettersen 1090 - 39 (12) 35. David Dekhta 1092 + 57 (4) 36. Elisabeth Lundehav 1097 + 15 (9) 37. Eli Marit Ødegaard 1082 - 25 (11) 38. Ayman Harba 1060 + 3 (7) 39. Arild Øien 1029 - 20 (13) 40. Marwan Harba 1007 +- 0 (9)

Lynsjakkrating februar 2024 1. Thomas Nyland 2087 2. Robin Hoem 2084 3. Sindre L Ytrestøyl 2010 + 30 (9) 4. Kjell Tore Sandum 2005 + 20 (22) 5. Petter A Wadstensvik 1977 + 8 (12) 6. Eilif Odde 1921 - 4 (8) 7. Tarek Alkhatib 1853 + 33 (30) 8. Vegard Simensen 1820 + 17 (9) 9. Trond Harald Saltnes 1813 10. Kim André Engvik 1779 11. Raphael LMI Stuhaug 1679 - 22 (9) 12. Audun Hoem 1676 13. Amadeus S. Sveggen 1658 - 38 (14) 14. Amund Pihl Strand 1652 - 21 (9) 15. Iver Halse 1635 + 33 (35) 16. Tore Kristiansen 1626 - 17 (19) 17. Jacek Kotkowski 1587 18. Øystein Viken Kallset 1557 19. Khaled Alkhatib 1545 - 34 (5) 20. Roger Hojem 1504 - 7 (9) 21. Rune Edøy 1433 + 5 (9) 22. Pat Schanzenbecher 1425 23. Øyvind G. Mikalsen 1389 24. Andreas Eikrem 1370 + 90 (13) 25. Bjørn Frode Morkestrand 1319 26. Leif Magne Sevaldsen 1308 - 35 (8) 27. Morten Smenes Frost 1302 + 21 (4) 28. Alex Bakke-Pettersen 1293 - 7 (32) 29. Leo S Solbakken 1272 30. Even Gildestad 1259 31. Aleksander Rise Gallala 1238 + 8 (6) 32. Elisabeth Lundehav 1202 33. Viljar Skaufel Sæter 1172 34. Henrik Dybå-Eidem 1147 35. Marwan Harba 1130 - 65 (29) 36. David Dekhta 1103 - 40 (11) 37. Fabian Schrøder 1087 38. Ayman Harba 1062 39. Milian Hammer Hoem 1055 - 13 (6) 40. Arild Øien 1041 - 1 (16) 41. Eli Marit Ødegaard 1013 - 21 (7) 42. Tor Einar Bakke 1006 (ny)

Ratinglistene som gjelder fra 1. januar 2024

(Tore, 1. januar 2024) Disse ratingtallene fra FIDE gjelder fra 1. januar 2024.

Ratet langsjakk: de to siste rundene i høstturneringa, Malmø Open,

ratet hurtigsjakk: Åpent klubbmesterskap i hurtigsjakk, Malmø Open, og ei torsdagsturnering.

Lynsjakk: Skagerak superlyn i Porsgrunn, Høstmesterskapet i lynsjakk, 2 lørdagslynturneringer

Bak ratingtallene står endringa med antall ratede partier siste måned i parentesen.
		Langsjakkrating januar 2024	
 
 1.    Thomas Nyland			2071 
 2.    Sindre L Ytrestøyl		2060  + 15 (2)
 3.    Kjell Tore Sandum		2021  
 4.    Petter A Wadstensvik		1920  
 5.    Vegard Simensen			1903 
 6.    Eilif Odde			1890  -  4 (2)
 7.    Audun Hoem			1833  
 8.    Trond Harald Saltnes		1829  +  2 (1)
 9.    Eirik Viken Kallset		1826  
10.    Amund Pihl Strand		1815 
11.    Tore Kristiansen			1740  +  2 (1)
12.    Raphael Stuhaug			1666  -  9 (3)
13.    Øystein Viken Kallset		1653 
14.    Iver Halse			1614  -  8 (1)
15.    Roger Hojem			1610  
16.    Amadeus S. Sveggen        	1573  - 18 (2)
17.    Kim André Engvik  		1550  - 25 (2)
18.    Rune Edøy			1482  -  2 (1)
19.    Tarek Alkhatib			1467  -  2 (1)
20.    Jacek Kotkowski			1454  + 30 (2)
21.    Pat Schanzenbecher		1420  -  6 (2)
22.    Martin Johnsen			1434  + 29 (2)
23.    Khaled Alkhatib			1412  +  1 (1)
24.    Morten Smenes Frost		1387  
25.    Bjørn Frode Morkestrand		1360  
26.    Øyvind G. Mikalsen		1322  
27.    Andreas Eikrem			1279  
28.    Stig Rune Jenssen		1271  
29.    Arild Myhre			1179  +  3 (2)
30.    Viljar  Skaufel Sæter		1158  + 17 (2)
31.    Arild Øien			1133  -  3 (2)
32.    Elisabeth Lundehav		1131  + 18 (2)
33.    Eli Marit Ødegaard		1065  -  5 (2)
34.    Even Gildestad			1064  
35.    Henrik Dybå-Eidem		1007  - 12 (2) 

Hurtigsjakkrating januar 2024 1. Robin Hoem 2111 2. Kjell Tore Sandum 1964 3. Thomas Nyland 1943 4. Eilif Odde 1935 5. Sindre L Ytrestøyl 1932 + 30 (5) 6. Petter A Wadstensvik 1930 7. Eirik Viken Kallset 1914 8. Trond Harald Saltnes 1900 - 33 (6) 9. Vegard Simensen 1881 10. Raphael Stuhaug 1752 + 16 (4) 11. Amund Pihl Strand 1684 12. Audun Hoem 1669 13. Amadeus S. Sveggen 1665 + 1 (9) 14. Tore Kristiansen 1629 15. Øystein Viken Kallset 1590 16. Iver Halse 1566 17. Tarek Alkhatib 1533 18. Kim André Engvik 1522 + 16 (5) 19. Pat Schanzenbecher 1490 - 39 (5) 20. Martin Johnsen 1489 21. Roger Hojem 1453 + 13 (4) 22. Jacek Kotkowski 1443 + 20 (5) 23. Bjørn Frode Morkestrand 1421 24. Morten Smenes Frost 1409 25. Khaled Alkhatib 1394 26. Arild Myhre 1365 27. Øyvind G. Mikalsen 1311 - 11 (3) 28. Andreas Eikrem 1300 29. Rune Edøy 1295 30. Viljar Skaufel Sæter 1249 31. Henrik Dybå-Eidem 1248 32. Leif Magne Sevaldsen 1245 + 10 (2) 33. Fabian Schrøder 1211 34. Even Gildestad 1152 35. Magnus Tylden 1151 36. Alex Bakke-Pettersen 1129 - 25 (3) 37. Leo S Solbakken 1110 (ny) 38. Eli Marit Ødegaard 1107 + 19 (5) 39. Elisabeth Lundehav 1082 + 28 (4) 40. Elias Lystad Hagen 1073 41. Imre Øyen 1060 42. Ayman Harba 1057 (ny) 43. Arild Øien 1049 + 4 (5) 44. David Dekhta 1035 (ny) 45. Marwan Harba 1007 - 73 (7)

Lynsjakkrating januar 2024 1. Robin Hoem 2084 - 28 (9) 2. Sindre L Ytrestøyl 2040 + 37 (11) 3. Kjell Tore Sandum 1985 4. Petter A Wadstensvik 1969 5. Eilif Odde 1925 + 3 (10) 6. Tarek Alkhatib 1820 + 80 (17) 7. Trond Harald Saltnes 1813 - 21 (10) 8. Vegard Simensen 1803 9. Kim André Engvik 1779 + 33 (9) 10. Eirik Viken Kallset 1740 11. Raphael LMI Stuhaug 1701 12. Amadeus S. Sveggen 1696 - 66 (15) 13. Audun Hoem 1676 14. Amund Pihl Strand 1673 + 32 (8) 15. Tore Kristiansen 1643 + 13 (28) 16. Iver Halse 1602 + 20 (11) 17. Jacek Kotkowski 1587 - 30 (5) 18. Khaled Alkhatib 1579 + 16 (12) 19. Øystein Viken Kallset 1557 20. Roger Hojem 1511 21. Rune Edøy 1428 22. Pat Schanzenbecher 1425 - 31 (7) 23. Øyvind G. Mikalsen 1389 24. Bjørn Frode Morkestrand 1319 25. Leif Magne Sevaldsen 1308 - 35 (8) 26. Alex Bakke-Pettersen 1300 +110 (26) 27. Morten Smenes Frost 1281 28. Andreas Eikrem 1280 29. Leo S Solbakken 1272 (ny) 30. Even Gildestad 1259 31. Aleksander Rise Gallala 1230 - 16 (7) 32. Elisabeth Lundehav 1202 + 59 (8) 33. Marwan Harba 1195 + 38 (25) 34. Viljar Skaufel Sæter 1172 35. Magnus Tylden 1159 36. Henrik Dybå-Eidem 1147 37. David Dekhta 1143 - 46 (16) 38. Imre Øyen 1141 39. Martin Johnsen 1101 40. Elias Lystad Hagen 1098 41. Fabian Schrøder 1087 42. Milian Hammer Hoem 1068 43. Ayman Harba 1062 (ny) 44. Arild Øien 1042 - 8 (16) 45. Eli Marit Ødegaard 1034

Ratinglistene som gjelder fra 1. desember 2023

(Tore, 30. november 2023) Disse ratingtallene fra FIDE gjelder fra 1. desember 2023.

Ratet langsjakk: Runde 3 og 4 i høstturneringa, Stockholm Grand Prix og Benidorm

ratet hurtigsjakk: tre hurtigsjakkturneringer i klubben, Volda hurtigsjakk NGP og hurtigsjakkrunder i Stockholm og NM for ungdom.

Lynsjakk: 3 lynsjakkturneringer i klubben (den siste forrige lørdag har ikke blitt med) Halloweenlyn i Benidorm, Volda lynsjakk NPG

+ lokale turneringer i Molde, Trondhjem og Porsgrunn.
Bak ratingtallene står endringa med antall ratede partier siste måned i parentesen.

Viljar har fått sitt første ratingtall i langsjakk! Marwan har fått sitt første i både hurtigsjakk og lynsjakk.
		Langsjakkrating desember 2023	
 
 1.    Thomas Nyland			2071 
 2.    Sindre Lyngsaunet Ytrestøyl	2045  + 12 (1)
 3.    Kjell Tore Sandum		2021  +  2 (1)
 4.    Petter A Wadstensvik		1920  
 5.    Vegard Simensen			1903  -  7 (2)
 6.    Eilif Odde			1894  +/-0 (1)
 7.    Audun Hoem			1833  
 8.    Trond Harald Saltnes		1827  +  2 (1)
 9.    Eirik Viken Kallset		1826  +  3 (4)
10.    Amund Pihl Strand		1815  + 15 (9)
11.    Tore Kristiansen			1738  
12.    Raphael Stuhaug			1675  - 58 (5)
13.    Øystein Viken Kallset		1653  - 20 (4)
14.    Iver Halse			1622  - 15 (1)
15.    Roger Hojem			1610  
16.    Amadeus S. Sveggen        	1591  +  2 (1)
17.    Kim André Engvik  		1575  -  2 (1)
18.    Rune Edøy			1484  + 15 (1)
19.    Tarek Alkhatib			1469  +  5 (1)
20.    Pat Schanzenbecher		1426  +  5 (2)
21.    Jacek Kotkowski			1424  - 28 (1)
22.    Khaled Alkhatib			1411  +  7 (1)
23.    Martin Johnsen			1405  + 26 (2)
24.    Morten Smenes Frost		1387  
25.    Bjørn Frode Morkestrand		1360  
26.    Øyvind G. Mikalsen		1322  
27.    Andreas Eikrem			1279  +  8 (1)
28.    Stig Rune Jenssen		1271  
29.    Arild Myhre			1176  -  3 (1)
30.    Viljar  Skaufel Sæter		1141  (ny)
31.    Arild Øien			1136  - 13 (2)
32.    Elisabeth Lundehav		1113  + 43 (2)
33.    Eli Marit Ødegaard		1070  - 14 (2)
34.    Even Gildestad			1064  
35.    Henrik Dybå-Eidem		1019  + 16 (2) 

Hurtigsjakkrating desember 2023 1. Robin Hoem 2111 2. Kjell Tore Sandum 1964 - 14 (5) 3. Thomas Nyland 1943 4. Eilif Odde 1935 - 1 (5) 5. Trond Harald Saltnes 1933 6. Petter A Wadstensvik 1930 7. Eirik Viken Kallset 1914 8. Sindre Lyngsaunet Ytrestøyl 1902 9. Vegard Simensen 1881 10. Raphael Stuhaug 1736 + 36 (10) 11. Amund Pihl Strand 1684 - 2 (5) 12. Audun Hoem 1669 13. Amadeus S. Sveggen 1664 + 7 (4) 14. Tore Kristiansen 1629 + 11 (4) 15. Øystein Viken Kallset 1590 16. Iver Halse 1566 17. Tarek Alkhatib 1533 18. Pat Schanzenbecher 1529 19. Kim André Engvik 1506 20. Martin Johnsen 1489 21. Roger Hojem 1440 22. Bjørn Frode Morkestrand 1421 23. Jacek Kotkowski 1413 24. Morten Smenes Frost 1409 25. Khaled Alkhatib 1394 26. Arild Myhre 1365 27. Øyvind G. Mikalsen 1322 + 9 (3) 28. Andreas Eikrem 1300 29. Rune Edøy 1295 - 3 (1) 30. Viljar Skaufel Sæter 1249 31. Henrik Dybå-Eidem 1248 32. Leif Magne Sevaldsen 1235 - 11 (5) 33. Fabian Schrøder 1211 34. Alex Bakke-Petersen 1154 + 8 (7) 35. Even Gildestad 1152 36. Magnus Tylden 1151 37. Eli Marit Ødegaard 1088 - 1 (1) 38. Marwan Harba 1080 (ny) 39. Elias Lystad Hagen 1073 40. Imre Øyen 1060 41. Elisabeth Lundehav 1054 42. Arild Øien 1045 + 1 (4)

Lynsjakkrating desember 2023 1. Sindre Lyngsaunet Ytrestøyl 2003 2. Kjell Tore Sandum 1985 - 14 (11) 3. Petter A Wadstensvik 1969 4. Eilif Odde 1922 5. Trond Harald Saltnes 1834 - 34 (7) 6. Vegard Simensen 1803 7. Amadeus S. Sveggen 1762 +185 (20) 8. Kim André Engvik 1746 9. Tarek Alkhatib 1740 - 28 (17) 9. Eirik Viken Kallset 1740 11. Raphael LMI Stuhaug 1701 +110 (8) 12. Audun Hoem 1676 13. Amund Pihl Strand 1641 + 9 (13) 14. Tore Kristiansen 1630 - 19 (4) 15. Jacek Kotkowski 1617 16. Iver Halse 1582 - 16 (13) 17. Khaled Alkhatib 1563 18. Øystein Viken Kallset 1557 19. Roger Hojem 1511 20. Rune Edøy 1428 21. Øyvind G. Mikalsen 1389 22. Leif Magne Sevaldsen 1343 23. Bjørn Frode Morkestrand 1319 24. Morten Smenes Frost 1281 - 13 (5) 25. Andreas Eikrem 1280 26. Even Gildestad 1259 27. Aleksander Rise Gallala 1246 - 7 (5) 28. Samuel H Levinsen 1238 29. Alex Bakke-Petersen 1190 + 32 (17) 30. David Dekhta 1189 + 21 (12) 31. Viljar Skaufel Sæter 1172 32. Magnus Tylden 1159 33. Marwan Harba 1157 (ny) 34. Henrik Dybå-Eidem 1147 35. Elisabeth Lundehav 1143 36. Imre Øyen 1141 37. Lorenzo Ferrer Nilsen 1115 38. Martin Johnsen 1101 39. Elias Lystad Hagen 1098 40. Fabian Schrøder 1087 41. Milian Hammer Hoem 1068 +/-0 (2) 42. Ernest Dekhta 1058 +/-0 (9) 43. Arild Øien 1050 + 5 (9) 44. Eli Marit Ødegaard 1034 - 28 (9)

Ratinglistene som gjelder fra 1. november 2023

(Tore, 1. november 2023) Disse ratingtallene fra FIDE gjelder fra 1. november 2023.

Ratet langsjakk: De to første rundene i høstturneringa, Knut Brokstads minneturnering og Sparebanken Møre-sjakken i Volda

ratet hurtigsjakk: KM i hurtigsjakk, ei hurtigsjakkturnering i klubben (den siste har ikke blitt med) og hurtigsjakkrundene i Knut Brokstads

Lynsjakk: KM i lynsjakk og 4 lynsjakkturneringer i klubben

+ lokale turneringer i Molde, Trondhjem og Porsgrunnsområdet.
Bak ratingtallene står endringa med antall ratede partier siste måned i parentesen.

Elisabeth har fått sitt første ratingtall i langsjakk! Alex sitt første i hurtigsjakk og David og Ernest sine første i lynsjakk.
		Langsjakkrating november 2023	
 
 1.    Thomas Nyland			2071 
 2.    Sindre Lyngsaunet Ytrestøyl	2033  - 14 (7)
 3.    Kjell Tore Sandum		2019  
 4.    Petter A Wadstensvik		1920  
 5.    Vegard Simensen			1910  +  7 (2)
 6.    Eilif Odde			1894  +  2 (1)
 7.    Audun Hoem			1833  
 8.    Trond Harald Saltnes		1825  -  2 (2)
 9.    Eirik Viken Kallset		1823  -  3 (6)
10.    Amund Pihl Strand		1800  
11.    Tore Kristiansen			1738  +  9 (7)
12.    Raphael Stuhaug			1733  + 84 (5)
13.    Øystein Viken Kallset		1673  +  2 (2)
14.    Iver Halse			1637  -  8 (2)
15.    Roger Hojem			1610  
16.    Amadeus S. Sveggen        	1589  + 52 (6)
17.    Kim André Engvik  		1577  + 11 (2)
18.    Tarek Alkhatib			1464  - 32 (2)
19.    Rune Edøy			1469  +  5 (2)
20.    Jacek Kotkowski			1452  - 50 (6)
21.    Pat Schanzenbecher		1421  - 11 (2)
22.    Khaled Alkhatib			1404  - 12 (2)
23.    Morten Smenes Frost		1387  
24.    Martin Johnsen			1379  + 28 (1)
25.    Bjørn Frode Morkestrand		1360  - 12 (3)
26.    Øyvind G. Mikalsen		1322  
27.    Andreas Eikrem			1280 
28.    Stig Rune Jenssen		1271  
29.    Arild Myhre			1179  
30.    Arild Øien			1149  +  9 (2)
31.    Eli Marit Ødegaard		1084  -  2 (1)
32.    Elisabeth Lundehav		1070   (ny)
33.    Even Gildestad			1064  
34.    Henrik Dybå-Eidem		1003  - 13 (1) 

Hurtigsjakkrating november 2023 1. Robin Hoem 2111 2. Kjell Tore Sandum 1978 - 1 (5) 3. Thomas Nyland 1943 4. Eilif Odde 1936 5. Trond Harald Saltnes 1933 6. Petter A Wadstensvik 1930 7. Eirik Viken Kallset 1914 +/- 0(2) 8. Sindre Lyngsaunet Ytrestøyl 1902 - 33 (3) 9. Vegard Simensen 1881 10. Raphael Stuhaug 1700 + 65 (6) 11. Amund Pihl Strand 1689 + 21 (5) 12. Audun Hoem 1669 13. Amadeus S. Sveggen 1657 + 76 (9) 14. Tore Kristiansen 1618 - 43 (8) 15. Øystein Viken Kallset 1590 16. Iver Halse 1566 17. Tarek Alkhatib 1533 18. Pat Schanzenbecher 1529 19. Kim André Engvik 1506 20. Martin Johnsen 1489 21. Roger Hojem 1440 - 8 (3) 22. Bjørn Frode Morkestrand 1421 +/- 0(2) 23. Jacek Kotkowski 1413 + 22 (5) 24. Morten Smenes Frost 1409 25. Khaled Alkhatib 1394 26. Arild Myhre 1365 27. Øyvind G. Mikalsen 1313 + 9 (3) 28. Andreas Eikrem 1300 29. Rune Edøy 1299 - 11 (3) 30. Viljar Skaufel Sæter 1249 31. Henrik Dybå-Eidem 1248 32. Leif Magne Sevaldsen 1246 + 2 (3) 33. Fabian Schrøder 1211 34. Even Gildestad 1152 35. Magnus Tylden 1151 36. Alex Bakke-Petersen 1146 (ny) 37. Eli Marit Ødegaard 1089 - 7 (3) 38. Elias Lystad Hagen 1073 39. Imre Øyen 1060 40. Elisabeth Lundehav 1054 41. Arild Øien 1044 - 1 (3)

Lynsjakkrating november 2023 1. Sindre Lyngsaunet Ytrestøyl 2003 2. Kjell Tore Sandum 1999 - 34 (8) 3. Petter A Wadstensvik 1969 4. Eilif Odde 1922 5. Trond Harald Saltnes 1868 6. Vegard Simensen 1803 + 8 (7) 7. Tarek Alkhatib 1768 + 49 (18) 8. Kim André Engvik 1746 9. Eirik Viken Kallset 1740 10. Audun Hoem 1676 11. Tore Kristiansen 1650 + 2 (29) 12. Amund Pihl Strand 1632 13. Jacek Kotkowski 1617 14. Iver Halse 1597 - 5 (18) 15. Raphael LMI Stuhaug 1591 - 92 (8) 16. Amadeus S. Sveggen 1576 - 98 (24) 17. Khaled Alkhatib 1563 - 2 (4) 18. Øystein Viken Kallset 1557 19. Roger Hojem 1511 20. Rune Edøy 1428 21. Øyvind G. Mikalsen 1389 22. Leif Magne Sevaldsen 1343 23. Bjørn Frode Morkestrand 1319 24. Morten Smenes Frost 1294 - 3 (1) 25. Andreas Eikrem 1280 26. Even Gildestad 1259 27. Aleksander Rise Gallala 1253 + 71 (11) 28. Samuel H Levinsen 1238 29. Viljar Skaufel Sæter 1172 - 14 (6) 30. David Dekhta 1168 (ny) 31. Magnus Tylden 1159 32. Alex Bakke-Petersen 1158 + 55 (9) 33. Henrik Dybå-Eidem 1147 - 45 (14) 34. Elisabeth Lundehav 1142 35. Imre Øyen 1141 36. Lorenzo Ferrer Nilsen 1115 37. Martin Johnsen 1101 38. Elias Lystad Hagen 1098 39. Fabian Schrøder 1087 40. Milian Hammer Hoem 1068 41. Eli Marit Ødegaard 1062 - 1 (2) 42. Ernest Dekhta 1059 (ny) 43. Arild Øien 1049 + 2 (7)

Ratinglistene som gjelder fra 1. oktober 2023

(Tore, 30. september 2023) Disse ratingtallene fra FIDE gjelder fra 1. oktober 2023.

Ratet langsjakk: Grand Prix-turneringene Levanger, Gardermoen, Kragerø og Porsgrunn. Og runder i trondheimsmesterskapet

ratet hurtigsjakk: Hurtigsjakkrundene i Kragerø GP, to hurtigsjakkturneringer i klubben, og ei Molde.

Lynsjakk: Kristiansundslynet som ble spilt lørdagskvelden i Grand Prix-turneringa vår i august. Forbundet hadde ikke registrert den tidsnok til at den kom med på liste forrige måned. I tillegg har vi fått med to lørdagslynturneringer i klubben, ei i Molde og i Porsgrunn.

Bak ratingtallene står endringa med antall ratede partier siste måned i parentesen.

Alex har fått lynsjakkrating. Og Henrik har fått sitt første ratingtall i langsjakk!
		Langsjakkrating oktober 2023	
 
 1.    Thomas Nyland			2071 
 2.    Sindre Lyngsaunet Ytrestøyl	2047  - 32 (10)
 3.    Kjell Tore Sandum		2019  
 4.    Petter A Wadstensvik		1920  
 5.    Vegard Simensen			1903  
 6.    Eilif Odde			1892  
 7.    Audun Hoem			1833  
 8.    Trond Harald Saltnes		1827 
 9.    Eirik Viken Kallset		1826  -  7 (3)
10.    Amund Pihl Strand		1800  -  9 (8)
11.    Tore Kristiansen			1729  
12.    Øystein Viken Kallset		1671  + 26 (2)
13.    Raphael Stuhaug			1649  
14.    Iver Halse			1645  
15.    Roger Hojem			1610  
15.    Kim André Engvik		1566  -  44 (5)
17.    Amadeus S. Sveggen        	1537  
18.    Jacek Kotkowski			1502  
19.    Tarek Alkhatib			1496  
20.    Rune Edøy			1464  
21.    Pat Schanzenbecher		1432  
22.    Khaled Alkhatib			1416  
23.    Morten Smenes Frost		1387  
24.    Bjørn Frode Morkestrand		1372  
25.    Martin Johnsen			1351  
26.    Øyvind G. Mikalsen		1322  
27.    Andreas Eikrem			1280
28.    Stig Rune Jenssen		1271  
29.    Arild Myhre			1179  
30.    Arild Øien			1140  
31.    Eli Marit Ødegaard		1086  
32.    Even Gildestad			1064  
33.    Magnus Tylden			1039  
34.    Henrik Dybå-Eidem		1016   (ny)

Hurtigsjakkrating oktober 2023 1. Robin Hoem 2111 + 3 (4) 2. Kjell Tore Sandum 1979 - 9 (5) 3. Thomas Nyland 1943 4. Eilif Odde 1936 5. Sindre Lyngsaunet Ytrestøyl 1935 6. Trond Harald Saltnes 1933 - 2 (4) 7. Petter A Wadstensvik 1930 8. Eirik Viken Kallset 1914 9. Vegard Simensen 1881 10. Audun Hoem 1669 11. Amund Pihl Strand 1668 - 6 (2) 12. Tore Kristiansen 1661 + 12 (3) 13. Raphael Stuhaug 1635 14. Øystein Viken Kallset 1590 15. Amadeus S. Sveggen 1581 - 2 (8) 16. Iver Halse 1566 + 5 (4) 17. Tarek Alkhatib 1533 18. Pat Schanzenbecher 1529 19. Kim André Engvik 1506 20. Martin Johnsen 1489 21. Roger Hojem 1448 - 6 (6) 22. Bjørn Frode Morkestrand 1421 23. Morten Smenes Frost 1409 24. Khaled Alkhatib 1394 + 21 (3) 25. Jacek Kotkowski 1391 + 24 (2) 26. Arild Myhre 1365 - 4 (4) 27. Rune Edøy 1310 - 33 (5) 28. Øyvind G. Mikalsen 1304 - 14 (3) 29. Andreas Eikrem 1300 30. Viljar Skaufel Sæter 1249 - 11 (1) 31. Henrik Dybå-Eidem 1248 32. Leif Magne Sevaldsen 1244 33. Fabian Schrøder 1211 34. Even Gildestad 1152 35. Magnus Tylden 1151 36. Eli Marit Ødegaard 1096 37. Elias Lystad Hagen 1073 38. Imre Øyen 1060 39. Elisabeth Lundehav 1054 + 11 (1) 40. Arild Øien 1045

Lynsjakkrating oktober 2023 1. Kjell Tore Sandum 2033 - 38 (9) 2. Sindre Lyngsaunet Ytrestøyl 2003 - 22 (6) 3. Petter A Wadstensvik 1969 - 32 (9) 4. Eilif Odde 1922 5. Trond Harald Saltnes 1868 6. Vegard Simensen 1795 - 8 (4) 7. Kim André Engvik 1746 8. Eirik Viken Kallset 1740 9. Tarek Alkhatib 1719 - 8 (15) 10. Raphael LMI Stuhaug 1683 +173 (15) 11. Audun Hoem 1676 12. Amadeus S. Sveggen 1674 +106 (13) 13. Tore Kristiansen 1648 + 5 (9) 14. Amund Pihl Strand 1632 - 15 (9) 15. Jacek Kotkowski 1617 16. Iver Halse 1602 - 5 (6) 17. Khaled Alkhatib 1565 - 26 (6) 18. Øystein Viken Kallset 1557 19. Roger Hojem 1511 20. Rune Edøy 1428 21. Øyvind G. Mikalsen 1389 22. Leif Magne Sevaldsen 1343 23. Bjørn Frode Morkestrand 1319 24. Morten Smenes Frost 1297 - 7 (3) 25. Andreas Eikrem 1280 - 5 (7) 26. Even Gildestad 1259 27. Samuel H Levinsen 1238 28. Henrik Dybå-Eidem 1192 - 4 (8) 29. Viljar Skaufel Sæter 1186 - 4 (2) 30. Aleksander Rise Gallala 1182 + 14 (6) 31. Magnus Tylden 1159 32. Elisabeth Lundehav 1142 33. Imre Øyen 1141 - 45 (7) 34. Lorenzo Ferrer Nilsen 1115 35. Alex Bakke-Petersen 1103 (ny) 36. Martin Johnsen 1101 37. Elias Lystad Hagen 1098 38. Fabian Schrøder 1087 39. Milian Hammer Hoem 1068 - 48 (7) 40. Eli Marit Ødegaard 1063 41. Arild Øien 1047 + 21 (14)

Ratinglistene som gjelder fra 1. september 2023

(Tore, 1. september 2023) Disse ratingtallene fra FIDE gjelder fra 1. september 2023.

Ratet langsjakk: Sparebanken Møre GP, Kim André spilte i Gjøvik Grand Prix og Jacek i Adolf Anderssen Memorial i Wroclaw.

ratet hurtigsjakk: hurtigsjakkrundene i Sparebanken Møre GP. Petter A. spilte i Paul Keres Memorial i Latvia. Amund spilte i Grenland Young Masters.

Lynsjakk: Petter A. spilte i Paul Keres Memorial i Latvia. Amund spilte i Grenland Young Masters.

Bak ratingtallene står endringa med antall ratede partier siste måned i parentesen.
		Langsjakkrating september 2023	

 1.    Sindre Lyngsaunet Ytrestøyl	2079 + 43 (4)
 2.    Thomas Nyland			2071  + 20 (4)
 3.    Kjell Tore Sandum		2019  
 4.    Petter A Wadstensvik		1920  -  3 (4)
 5.    Vegard Simensen			1903  +- 0 (4)
 6.    Eilif Odde			1892  -  6 (4)
 7.    Eirik Viken Kallset		1833  - 20 (4)
 7.    Audun Hoem			1833  
 9.    Trond Harald Saltnes		1827 
10.    Amund Pihl Strand		1809  
11.    Tore Kristiansen			1729  
12.    Raphael Stuhaug			1649  + 16 (4)
13.    Øystein Viken Kallset		1645  +  1 (4)
14.    Iver Halse			1645  + 27 (4)
15.    Roger Hojem			1610  - 24 (4)
15.    Kim André  Engvik		1610  + 12 (8)
17.    Amadeus S. Sveggen        	1537  + 40 (4)
18.    Jacek Kotkowski			1502  + 56 (12)
19.    Tarek Alkhatib			1496  
20.    Rune Edøy			1464  - 12 (4)
21.    Pat Schanzenbecher		1432  - 36 (4)
22.    Khaled Alkhatib			1416  
23.    Morten Smenes Frost		1387  
24.    Bjørn Frode Morkestrand		1372  
25.    Martin Johnsen			1351  
26.    Øyvind G. Mikalsen		1322  +- 0 (3)
27.    Andreas Eikrem			1272  
28.    Stig Rune Jenssen		1271  
29.    Arild Myhre			1179  +  3 (2)
30.    Arild Øien			1140  +- 0 (2)
31.    Eli Marit Ødegaard		1086  -  9 (1)
32.    Even Gildestad			1064  
33.    Magnus Tylden			1039  

Hurtigsjakkrating september 2023 1. Robin Hoem 2108 2. Kjell Tore Sandum 1988 3. Thomas Nyland 1943 - 8 (2) 4. Eilif Odde 1936 5. Sindre Lyngsaunet Ytrestøyl 1935 + 50 (2) 6. Petter A Wadstensvik 1930 - 7 (9) 7. Eirik Viken Kallset 1914 + 6 (2) 8. Vegard Simensen 1881 - 5 (2) 9. Amund Pihl Strand 1674 - 35 (7) 10. Audun Hoem 1669 11. Tore Kristiansen 1649 12. Raphael Stuhaug 1635 + 25 (2) 13. Øystein Viken Kallset 1590 + 6 (2) 14. Amadeus S. Sveggen 1583 + 43 (2) 15. Iver Halse 1561 + 14 (2) 16. Tarek Alkhatib 1533 17. Pat Schanzenbecher 1529 - 5 (2) 18. Kim André Engvik 1506 + 37 (2) 19. Martin Johnsen 1489 20. Roger Hojem 1454 - 10 (2) 21. Bjørn Frode Morkestrand 1421 22. Morten Smenes Frost 1409 23. Khaled Alkhatib 1373 24. Arild Myhre 1369 25. Jacek Kotkowski 1367 - 13 (8) 26. Rune Edøy 1343 - 1 (2) 27. Øyvind G. Mikalsen 1318 28. Andreas Eikrem 1300 29. Viljar Skaufel Sæter 1260 - 11 (2) 30. Henrik Dybå-Eidem 1248 + 6 (2) 31. Leif Magne Sevaldsen 1244 32. Fabian Schrøder 1211 33. Even Gildestad 1152 34. Magnus Tylden 1151 35. Eli Marit Ødegaard 1096 - 6 (1) 36. Elias Lystad Hagen 1073 37. Imre Øyen 1060 - 10 (1) 38. Arild Øien 1045 - 7 (1) 39. Elisabeth Lundehav 1043 - 24 (2)

Lynsjakkrating september 2023 1. Kjell Tore Sandum 2071 2. Sindre Lyngsaunet Ytrestøyl 2025 3. Petter A Wadstensvik 2001 - 28 (11) 4. Eilif Odde 1922 5. Trond Harald Saltnes 1868 6. Vegard Simensen 1803 7. Kim André Engvik 1746 8. Eirik Viken Kallset 1740 9. Tarek Alkhatib 1727 10. Audun Hoem 1676 11. Amund Pihl Strand 1647 - 42 (7) 12. Tore Kristiansen 1643 13. Jacek Kotkowski 1617 14. Iver Halse 1607 15. Khaled Alkhatib 1591 16. Amadeus S. Sveggen 1568 17. Øystein Viken Kallset 1557 18. Roger Hojem 1511 19. Raphael LMI Stuhaug 1510 20. Rune Edøy 1428 21. Øyvind G. Mikalsen 1389 22. Leif Magne Sevaldsen 1343 23. Bjørn Frode Morkestrand 1319 24. Morten Smenes Frost 1304 25. Andreas Eikrem 1285 26. Even Gildestad 1259 27. Samuel H Levinsen 1238 28. Henrik Dybå-Eidem 1196 29. Viljar Skaufel Sæter 1190 30. Imre Øyen 1186 31. Magnus Tylden 1159 32. Elisabeth Lundehav 1142 33. Milian Hammer Hoem 1116 34. Lorenzo Ferrer Nilsen 1115 35. Martin Johnsen 1101 36. Elias Lystad Hagen 1098 37. Fabian Schrøder 1087 38. Eli Marit Ødegaard 1063 39. Arild Øien 1026

Ratinglistene som gjelder fra 1. august 2023

(Tore, 1. august 2023) Disse ratingtallene fra FIDE gjelder fra 1. august 2023.

Ratet langsjakk: Landsturneringa i Oslo

Lynsjakk: NM i lynsjakk

Bak ratingtallene står endringa med antall ratede partier siste måned i parentesen.
		Langsjakkrating august 2023	

 1.    Thomas Nyland			2051  
 2.    Sindre Lyngsaunet Ytrestøyl	2036  - 25 (9)
 3.    Kjell Tore Sandum		2019  
 4.    Petter A Wadstensvik		1923  
 5.    Vegard Simensen			1903  
 6.    Eilif Odde			1898  -  3 (9)
 7.    Eirik Viken Kallset		1853  - 12 (9)
 8.    Audun Hoem			1833  -  8 (9)
 9.    Trond Harald Saltnes		1827 
10.    Amund Pihl Strand		1809  
11.    Tore Kristiansen			1729  
12.    Øystein Viken Kallset		1644  - 15 (9)
13.    Raphael LMI Stuhaug		1633  - 42 ()
14.    Roger Hojem			1634  
15.    Iver Halse			1618  
16.    Kim Andr  Engvik			1598  + 38 (9)
17.    Amadeus S. Sveggen        	1497  - 20 (8)
18.    Tarek Alkhatib			1496  
19.    Rune Edøy			1476  - 38 (9)
20.    Pat Schanzenbecher		1468  
21.    Jacek Kotkowski			1446  
22.    Khaled Alkhatib			1416  
23.    Morten Smenes Frost		1387  
24.    Bjørn Frode Morkestrand		1372  
25.    Martin Johnsen			1351  
26.    Øyvind G. Mikalsen		1322  
27.    Andreas Eikrem			1272  
28.    Stig Rune Jenssen		1271  
29.    Arild Myhre			1176  + 10 (8)
30.    Arild Øien			1140  + 16 (1) 
31.    Eli Marit Ødegaard		1095  +  2 (2)
32.    Even Gildestad			1064  
33.    Magnus Tylden			1039  

Hurtigsjakkrating august 2023 1. Robin Hoem 2108 2. Kjell Tore Sandum 1988 3. Thomas Nyland 1951 4. Petter A Wadstensvik 1937 5. Eilif Odde 1936 6. Eirik Viken Kallset 1908 7. Vegard Simensen 1886 8. Sindre Lyngsaunet Ytrestøyl 1885 9. Amund Pihl Strand 1709 10. Audun Hoem 1669 11. Tore Kristiansen 1649 12. Raphael LMI Stuhaug 1610 13. Øystein Viken Kallset 1584 14. Iver Halse 1547 15. Amadeus S. Sveggen 1540 16. Pat Schanzenbecher 1534 17. Tarek Alkhatib 1533 18. Martin Johnsen 1489 19. Kim André Engvik 1469 20. Roger Hojem 1464 21. Bjørn Frode Morkestrand 1421 22. Morten Smenes Frost 1409 23. Jacek Kotkowski 1380 24. Khaled Alkhatib 1373 25. Arild Myhre 1369 26. Rune Edøy 1344 27. Øyvind G. Mikalsen 1318 28. Andreas Eikrem 1300 29. Viljar Skaufel Sæter 1271 30. Leif Magne Sevaldsen 1244 31. Henrik Dybå-Eidem 1242 32. Fabian Schrøder 1211 33. Even Gildestad 1152 34. Magnus Tylden 1151 35. Eli Marit Ødegaard 1102 36. Elias Lystad Hagen 1073 37. Imre Øyen 1070 38. Elisabeth Lundehav 1067 39. Arild Øien 1052

Lynsjakkrating august 2023 1. Kjell Tore Sandum 2071 2. Petter A Wadstensvik 2029 3. Sindre Lyngsaunet Ytrestøyl 2025 4. Eilif Odde 1922 + 34 (12) 5. Trond Harald Saltnes 1868 6. Vegard Simensen 1803 7. Kim André Engvik 1746 + 78 (9) 8. Eirik Viken Kallset 1740 - 28 (16) 9. Tarek Alkhatib 1727 10. Amund Pihl Strand 1689 11. Audun Hoem 1676 - 35 (9) 12. Tore Kristiansen 1643 13. Jacek Kotkowski 1617 14. Iver Halse 1607 15. Khaled Alkhatib 1591 16. Amadeus S. Sveggen 1568 + 29 (8) 17. Øystein Viken Kallset 1557 - 17 (8) 18. Roger Hojem 1511 19. Raphael LMI Stuhaug 1510 - 86 (9) 20. Rune Edøy 1428 - 31 (8) 21. Øyvind G. Mikalsen 1389 22. Leif Magne Sevaldsen 1343 23. Bjørn Frode Morkestrand 1319 24. Morten Smenes Frost 1304 25. Andreas Eikrem 1285 26. Even Gildestad 1259 27. Samuel H Levinsen 1238 28. Henrik Dybå-Eidem 1196 29. Viljar Skaufel Sæter 1190 30. Imre Øyen 1186 31. Magnus Tylden 1159 32. Elisabeth Lundehav 1142 33. Milian Hammer Hoem 1116 34. Lorenzo Ferrer Nilsen 1115 35. Martin Johnsen 1101 36. Elias Lystad Hagen 1098 37. Fabian Schrøder 1087 38. Eli Marit Ødegaard 1063 39. Arild Øien 1026 - 10 (4)

Ratinglistene som gjelder fra 1. juli 2023

(Tore, 1. juli 2023) Disse ratingtallene fra FIDE gjelder fra 1. juli 2023.

Ratet langsjakk: Hell Grand Prix. De siste partiene i B-klassen i klubbmesterskapet samt stikkampene i B-gruppene.

Hurtigsjakk: Stikkamp TSF

Lynsjakk: Klubbmesterskapet i lynsjakk, ei lynsjakkturnering i Molde, to lørdagslyn i Kristiansund

Bak ratingtallene står endringa med antall ratede partier siste måned i parentesen.
		Langsjakkrating juli 2023	

 1.    Sindre Lyngsaunet Ytrestøyl	2061  + 37 (5)
 2.    Thomas Nyland			2051  
 3.    Kjell Tore Sandum		2019  
 4.    Petter A Wadstensvik		1923  
 5.    Vegard Simensen			1903  
 6.    Eilif Odde			1901  
 7.    Eirik Viken Kallset		1865  
 8.    Audun Hoem			1841  
 9.    Trond Harald Saltnes		1827 
10.    Amund Pihl Strand		1809  
11.    Tore Kristiansen			1729  
12.    Raphael LMI Stuhaug		1675  
13.    Øystein Viken Kallset		1659  
14.    Roger Hojem			1634  
15.    Iver Halse			1618  +  6 (1)
16.    Kim André Engvik			1560  + 31 (2)
17.    Amadeus S. Sveggen        	1517  - 23 (2)
18.    Rune Edøy			1515  +  2 (3)
19.    Tarek Alkhatib			1496  
20.    Pat Schanzenbecher		1468  +  4 (2)
21.    Jacek Kotkowski			1446  - 14 (3)
22.    Khaled Alkhatib			1416  
23.    Morten Smenes Frost		1387  
24.    Bjørn Frode Morkestrand		1372  -  6 (1)
25.    Martin Johnsen			1351  + 10 (1)
26.    Øyvind G. Mikalsen		1322  -  3 (2)
27.    Andreas Eikrem			1272  
28.    Stig Rune Jenssen		1271  
29.    Arild Myhre			1166  +  8 (1)
30.    Arild Øien			1124  - 35 (2)  
31.    Eli Marit Ødegaard		1093  + 12 (1)
32.    Even Gildestad			1064  - 16 (1)
33.    Magnus Tylden			1039  

Hurtigsjakkrating juli 2023 1. Robin Hoem 2108 2. Kjell Tore Sandum 1988 3. Thomas Nyland 1951 4. Petter A Wadstensvik 1937 5. Eilif Odde 1936 6. Eirik Viken Kallset 1908 + 3 (2) 7. Vegard Simensen 1886 8. Sindre Lyngsaunet Ytrestøyl 1885 9. Amund Pihl Strand 1709 10. Audun Hoem 1669 11. Tore Kristiansen 1649 12. Raphael LMI Stuhaug 1610 13. Øystein Viken Kallset 1584 14. Iver Halse 1547 15. Amadeus S. Sveggen 1540 16. Pat Schanzenbecher 1534 17. Tarek Alkhatib 1533 18. Martin Johnsen 1489 19. Kim André Engvik 1469 20. Roger Hojem 1464 21. Bjørn Frode Morkestrand 1421 22. Morten Smenes Frost 1409 23. Jacek Kotkowski 1380 24. Khaled Alkhatib 1373 25. Arild Myhre 1369 26. Rune Edøy 1344 27. Øyvind G. Mikalsen 1318 28. Andreas Eikrem 1300 29. Viljar Skaufel Sæter 1271 30. Leif Magne Sevaldsen 1244 31. Henrik Dybå-Eidem 1242 32. Fabian Schrøder 1211 33. Even Gildestad 1152 34. Magnus Tylden 1151 35. Eli Marit Ødegaard 1102 36. Elias Lystad Hagen 1073 37. Imre Øyen 1070 38. Elisabeth Lundehav 1067 39. Arild Øien 1052

Lynsjakkrating juli 2023 1. Kjell Tore Sandum 2071 + 1 (8) 2. Petter A Wadstensvik 2029 3. Sindre Lyngsaunet Ytrestøyl 2025 + 49 (11) 4. Eilif Odde 1888 - 51 (11) 5. Trond Harald Saltnes 1868 6. Vegard Simensen 1803 - 49 (19) 7. Eirik Viken Kallset 1766 - 9 8. Tarek Alkhatib 1727 + 11 (14) 9. Audun Hoem 1711 10. Amund Pihl Strand 1689 11. Kim André Engvik 1674 + 67 (10) 12. Tore Kristiansen 1643 - 36 (11) 13. Jacek Kotkowski 1616 +120 (17) 14. Iver Halse 1607 - 28 (13) 15. Raphael LMI Stuhaug 1596 16. Khaled Alkhatib 1591 + 40 (13) 17. Øystein Viken Kallset 1574 18. Amadeus S. Sveggen 1537 + 86 (19) 19. Roger Hojem 1511 20. Rune Edøy 1459 +- 0 (11) 21. Øyvind G. Mikalsen 1389 22. Leif Magne Sevaldsen 1343 23. Bjørn Frode Morkestrand 1319 24. Morten Smenes Frost 1304 - 31 (8) 25. Andreas Eikrem 1285 - 10 (11) 26. Even Gildestad 1259 - 24 (13) 27. Samuel H Levinsen 1238 28. Henrik Dybå-Eidem 1196 +- 0 (19) 29. Viljar Skaufel Sæter 1190 + 84 (13) 30. Imre Øyen 1186 31. Magnus Tylden 1159 32. Elisabeth Lundehav 1142 - 13 (24) 33. Milian Hammer Hoem 1116 34. Lorenzo Ferrer Nilsen 1115 35. Martin Johnsen 1101 36. Elias Lystad Hagen 1098 37. Fabian Schrøder 1087 38. Eli Marit Ødegaard 1063 39. Arild Øien 1036 - 1 (11)